Pazar, Mayıs 27, 2012

Only You / Always

Şimdi konuya nereden başlıyayım inanın bilemiyorum bu yazının sonu nasıl bitecek gerçekten muamma:))..

Korefanları So Jı Sub filmleri dizileri sanki bana yasaklıdır, o herkesin ayılarak bayılarak salya sümük ağlatan dizi I'am Sorry I Love You dizinde 3 bölümde sıkılıp bırakan So Jı Sub'u soğuk bulan bakışlarınıda donuk bulan ben, filme olan hissiyatımı anlatmadan önce bu muhteşem oyuncudan önyargılarım için özür diliyorum sonrada en büyük fanı olan Kifayet (kendisi So Jı Sub'un Türkiye'de ki fahri elçisi..)'ten sonracığıma tüm fanlardan özür dilerim..:))

Yine duygusal bir anımda Facebook sayfama ''Korefanları ağlayacağımız dramatik bir film var mı ? /kore aşığı'' yazdım ve gecenin 1.10 sularında yorum patlaması ile bu filmi önerdiler hemen google yazdım ama bu olamazdı. So Jı Sub değilmiydi o posterde ki? Evet kesinlikle oydu ve kaçınılmaz sondu bu filmi bu akşam izlemek zorundayım ..Tüm ön yargılarımı ya haklı çıkaracaktım yada yukarıda gördüğünüz gibi özür dileyecektim.Evet filmi izledim yine ağlamadım ama gözlerim ağlayıp ağlamama da kararsız kalbim üzülmek üzülmemek arasında gel git  yaşadı ve sonunda izledim..


Nasıl Bir Film! Jang Cheol-Min ( 
So Ji-sub )
yetimhanede büyümüş eski bir boksördür.. Çok sevdiği boksörlüğü bıraktığında hayatı değişmiş bir takım olaylara karışınca 4 yıl boyunca hapishanede yatmış, hapishaneden çıktığınca artık eskisi gibi bir olmak istemediği için küçük işlerdesu taşıma ,bekçilik vs ..işlerde çalışmaya başlamıştır..


Ha Jung -Hwa  (Han Hyo-joo) üniversiteyi bitiridiği 5 Mayıs günü ailesi yaptığı bir kaza sonucu görme yetisini kaybetmiş güzel bir kadındır..En büyük tutkusu öremediği halde dizi izlemrktir.. Oldukça meraklı ve sıcak ruhlu bir kadın olduğu için de tesadüf eseri Cheol Min ile tanışır .. 

Arada yaşadıkları olaylar ve sıkça görüşmeleri sıcak kadının görmeyen gözleri soğuk ama gören adamın kalbini yumuşatır..Ve izleyiciye doyumsuz bir duygu seli yaşatır...


Filmi izlemeyenler ama izlemek isteyenler varsa burayı okumasın:))

Her ikisininde aşkı o kadar temiz ve güzeldir ki artık Cheol görmeyen sevgilisinin gözleri olmuştur onun için herşeyi yapmak artık yaşamasından önemlidir..Onun için anne baba kardeş sevgisi ve dünyada ne kadar güzel şey varsa artık bu kadındır.. So Jı Sub'un harika oyunculuğu ile görsel şölene dönüşen bu filmde ki karakteri o kadar sahiplenicidir ki temiz bir yaşam ister sevgilisi..Oda boksörlüğe geri döner eskisi gibi olmak ve çok para kazanmak zorundadır.. Yanlız kadınına verdiği bir söz vardır kesinlikle yaralanmak her maçtan sonra yoksa başı belaya girecektir.. Kadın..''Yaralanmadan geleceksin yoksa başın belada der..^'' ve adam sözünde durur..


Fakat bu mutluluk kısa sürer tesadüf eseri yıllar önce kızın yaptığı kazada onun hapse girdiği günde yaptığı kavga yüzünden olduğunu fark eder..Ve suçluluk duygusuna kapılır..Bir gün bu düşüncelerle eve geldiğinde sevdiği kızı bulamaz korkar her yer heryerdedir.. Küçük bir ev kazası geçirmiş hastahaneye götürmüştür..Doktor bir şeyinin olmadığını fakat 1 ay içerisinde ameliyat olmasa görme yetisini kazanmak için şansı olmayacağını söyleyince... Genç adam için fedakarlık zamanıydı o parayı bulmalı ve sevdiği kadına gözlerini vermeliydi..Ve öyle de oldu..Kadın gözlerini açtığında görmek istediği ilk kişi olmasını istemişti..

O parayı kazanmak hiç kolay değildi ölümüne illegal maçlara girip ölümüne savaşarak kazanmıştı fakat herşey için çok geçti ve aradan koca bir iki yıl geçti..

Sonunu bilhassa anlatmayacağım ben çok kötü bir son bekliyordum desem yeterli.. 


Film'in fragmanlarından biri yine 2 Ballad starımdan biri olan Kim Bum Soo söylüyor ahhh çok büyük aşkdı be:)) Sıradan bir konunun olmasına karşın bu So Jı Sub'un o karizmatik sesi ve o ağlama sahnelerinde ki üstadlığına şapka çıkardıyorum:)) Ajusiii sana bayıldım... İzleyinnnn..Başka yazılarda görüşmek üzere...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder